Umowy kredytów we CHF

O co chodzi z umowami kredytu CHF?

Przeważająca ilość udzielanych kredytów w latach 2008 – 2010 było kredytami walutowymi denominowanymi, tj. takimi, gdzie kredytobiorca zawierał kredyt w PLN, a rozliczany był w CHF. Skomplikowana konstrukcja umowy, liczne kruczki prawne, odniesienia i zmienne sprawiają, że charakter prawny takich umów nie jest ostatecznie ustalony do dnia dzisiejszego. 

Co to oznacza dla konsumenta?

Coraz większa świadomość konsumentów, mająca swoje odzwierciedlenie w coraz większej ilości wygrywanych spraw w sądach, pokazuje coraz to nowe możliwości wybrnięcia z pułapki, jaką są kredyty frankowe. Coraz to nowe rozstrzygnięcia sądów nie pozostawiają wątpliwości – kredyty frankowe nastawione były od samego początku wyłącznie na osiągnięcie maksymalnego zysku przez banki.

Możliwości walki za bankami jest wiele, główne kierunki naszego działania do doprowadzenie do stwierdzenia, że dane zapisy umowne są niezgodne z prawami konsumenta i przez to muszą one zostać z umowy wykreślone. Nasze liczne sukcesy polegają na:

– odzyskaniu spreadów walutowych,

– odzyskaniu składek ubezpieczenia niskiego wkładu własnego,  

– odzyskaniu nawet 30% uiszczonych rat hipotecznych,

– pomniejszeniu nawet o 70 % całkowitego salda kredytu,

– unieważnieniu całej umowy kredytowej.

Jaką drogę wybrać?

Proponowana przez nas pomoc prawna zawsze poprzedzona jest darmową analizą zawartej umowy. Tak jak każda umowa ma swoje podłoże w indywidualnej sytuacji kredytobiorcy, tak i my każdą analizę dopasowujemy indywidualnie dla klienta.

My wskazujemy, czym bank kierował się oferując umowy, Ty podejmujesz decyzję, czy mamy Ci pomóc.

Dodaj komentarz